Plamy z moczu na bieliźnie osoby starszej – jak się ich pozbyć?

Plamy z moczu na bieliźnie osoby starszej – jak się ich pozbyć?

Istnieje wiele rodzajów zabrudzeń i plam, które stwarzają problemy w ich usuwaniu. Jednymi z najbardziej uporczywych zabrudzeń są plamy z moczu pozostawiane zarówno na tkaninach, jak i innych powierzchniach. Charakterystyczny wygląd i ciężki do wywabienia zapach może spędzać sen z oczu każdej osoby, która zajmuje się czyszczeniem odzieży lub sprzątaniem. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, które pomagają w niedługim czasie uporać się z ciężkimi do usunięcia plamami z moczu.

Zapach moczu w mieszkaniu to problem znany opiekunom osób starszych, które wielokrotnie nie kontrolują wszystkich swoich odruchów, w tym potrzeb fizjologicznych, w efekcie czego często powstają plamy i zabrudzenia, których ciężko się pozbyć. Pierwszym rozwiązaniem, które często przychodzi do głowy, są środki zapachowe i odświeżacze powietrza. Nie jest to jednak rozwiązanie najlepsze. Jak zatem radzić sobie z tym uciążliwym problemem?

Plamy z moczu na bieliźnie

Trudne do usunięcia plamy z moczu najczęściej pojawiają się na tkaninach – bieliźnie, prześcieradłach, spodniach, czasem na materacach, kanapach i dywanach oraz innych powierzchniach. Bardzo często problem ten dotyczy opieki nad osobami starszymi, które nie trzymają moczu i nie kontrolują jego oddawania. Skutkuje to często nieoczekiwanymi plamami, których nie da się wywabić z łatwością.

Jak usunąć plamy z moczu na bieliźnie?

W zależności od tego, czy plama jest świeża, czy stara, możemy skorzystać z różnych sposobów czyszczenia zabrudzeń. W przypadku świeżej plamy na bieliźnie jak najszybciej powinno się spłukać zimną wodą. Pozostałą plamę moczyć można w roztworze wody z octem lub wody z sodą oczyszczoną (w proporcji łyżki na litr ciepłej wody). Jeśli plama jest już na tkaninie od dłuższego czasu, jej wywabienie może być bardziej problematyczne. W takim przypadku na ratunek przyjść mogą środki chemiczne. Specjalistyczne preparaty na bazie enzymów z łatwością rozprawią się nawet z trudnymi plamami. Należy jednak pamiętać, że w takim przypadku nie powinniśmy prać tkaniny w gorącej wodzie.

Zapach moczu na bieliźnie

Zapach moczu w mieszkaniu może utrzymywać się długo, jeśli nie wyczyścimy odpowiednio zabrudzonych powierzchni i tkanin. Nawet po wstępnym oczyszczeniu przykry zapach może nie zostać do końca usunięty. W przypadku zabrudzenia bielizny lub innych powierzchni należy wykonać kroki niezbędne do oczyszczenia zabrudzonego miejsca. Pierwszym krokiem jest użycie zimnej wody, a następnym odpowiednich detergentów bądź sposobów domowych (woda z solą, woda z sodą oczyszczoną, woda z octem).

Czym usunąć zapach moczu?

Uporczywy zapach moczu powinien zniknąć samoistnie po odpowiednim oczyszczeniu tkaniny lub dotkniętej problemem zabrudzonej powierzchni. Jeśli jednak problem ten nie znika, powinniśmy sięgnąć po neutralizator zapachu moczu ludzkiego. Skutecznym neutralizatorem jest produkt NOVITAS, który jest dostępny w sklepie online https://over-clean.pl/sklep/. Dzięki swojej innowacyjnej technologii skutecznie pochłania i neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Preparat doskonale nadaje się do odświeżania powietrza w domu. Pozostawia w pomieszczeniach przyjemną, kwiatowa woń, która na długo unosi się w powietrzu. Szybko i skutecznie niweluje przykre zapachy pochodzenia organicznego np. z kału i moczu.

Trudne plamy łatwe do wywabienia

Często nawet najtrudniejsze z pozoru do wywabienia plamy mogą okazać się łatwe w eliminacji. Wystarczy jedynie konsekwentnie stosować się do zalecanych porad. W przypadku plam i zapachów wyjątkowo trudnych i ciężkich do wywabienia należy skorzystać z przeznaczonych do tego detergentów chemicznych produkowanych specjalnie w tym celu. Znanym produktem, który doskonale radzi sobie z usunięciem plam pochodzenia organicznego jest URINE FREE. Produkt ten można znaleźć i zakupić w sklepie internetowych marki OVER Clean lub w stacjonarnym sklepach medycznych.

Polecane produkty:

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.